wyprzedaż Uwaga zmiana! W związku z przeniesieniem firmy, podajemy nowe numery telefonów: kotłownie gazowe i pompy ciepła - 606 342 191, kotłownie węglowe i peletowe - 662 216 938.

Pompy ciepła z montażem już od 19 900 zł

Sprawdź to

Wskazówki powykonawcze

UWAGA! INFORMACJE WAŻNE DLA KLIENTÓW!

Prosimy zapoznać się z poniższymi wskazówkami i zwrócić szczególną uwagę na następujące sprawy związane z zakończeniem prac montażowych instalacji grzewczej lub sanitarnej:
 
1. Tuż po wykonaniu usługi należy sprawdzić w miarę swoich możliwości ilość materiału zużytą na budowie i porównać ją z ilością zafakturowaną - ewentualne nieścisłości należy jak najszybciej zgłosić i wyjaśnić!
 
2. W przypadku wykonania odpływowych rur kanalizacyjnych i późniejszego ich zalania betonem (wylewka) koniecznie należy po stwardnieniu betonu, a przed położeniem płytek czy podłóg, sprawdzić szczelność tych rur poprzez lanie wody (np. wężem) do każdego odpływu - zdarza się, że przy zalewaniu rury lub ich połączenia ulegają uszkodzeniu przez ich zadeptanie, kopnięcie, najechanie taczką itp.
 
3. Spłuczki podtynkowe do zabudowy ciężkiej Geberit lub podobne (jeżeli zostały zainstalowane na Państwa budowie) należy bardzo dokładnie podmurować (wg instrukcji) pod spodem i z boków, nie pozostawiając żadnej wolnej przestrzeni, gdyż grozi to późniejszym urwaniem miski ustępowej wraz z glazurą.
 
4. Ogrzewanie podłogowe:

  • W pomieszczeniach, gdzie wykonana została instalacja ogrzewania podłogowego, w każdym miejscu przy ścianach wokół pomieszczenia, jak również w drzwiach, należy ułożyć specjalną tasmę dylatacyjną (lub ostatecznie pasy cienkiego styropianu - 1-2 cm), jeszcze przed wylanem wylewki betonowej. Umożliwi to późniejsze rozszerzanie się płyty podłogi. Wysokość taśmy powinna być równa wysokości wylewki wraz z późniejszą wykończeniową warstwą podłogi. Najłatwiej będzie wykonać dylatację nieco wyższą i obciąć ją już po położeniu np płytek.
  • Jedna płyta grzejna nie powinna przekraczać powierzchni 40 m2, ponadto długość żadnego boku płyty nie może przekraczać 8 m. W przypadku pomieszczeń większych powinno się podłogę podzielić na dwie lub ewentualnie więcej płyt grzejnych. Płyty grzejne powinny być wtedy również oddzielone od siebie przegrodą dylatacyjną, a ponadto powinniśmy starać się, by w tym miejscu znalazła się fuga wykonana najlepiej z silikonu - oczywiście w kolorze fugi.
  • Należy starać się, aby przez przegrody dylatacyjne przechodziło jak najmniej rur grzejnych, a te, które tam się znajdą, powinny być w miejscach połączeń na długości ok 30 cm osłonięte rurą osłonową (np. peszlem lub czerwoną otuliną), zabezpieczoną przed dostaniem się betonu np. taśmą.
  • Optymalna grubość wylewki betonowej powinna wynosić 6-7 cm, licząc od powierzchni styropianu.
  • Do betonu należy dodać plastyfikator (np. Klutan, dostępny w większości składów budowlanych.
  • Wylewka betonowa powinna "dochodzić" 28 dni bez uruchamiania ogrzewania podłogowego. Jeżeli w tym czasie były dni o temperaturze niższej niż 5 oC, powinno sie ten czas jeszcze wydłużyć. Dopiero później można przystąpić do uruchomienia ogrzewania podłogowego, zaczynając od temperatury wyższej o 5 oC od temperatury posadzki i codziennie podnosząc ją o kolejne 5 oC, aż do uzyskania maksymalnej przewidzianej temperatury - najczęściej 55 oC.
  • Płytki należy przyklejać do wylewki specjalnym elastycznym klejem np. Atlas Plus
  • Działanie ogrzewania podłogowego koniecznie należy sprawdzić przed przyklejeniem płytek!
  • W razie wątpliwości prosimy o skontaktowanie się z naszą firmą.

5. Czyszczenie i utrzymywanie kotła w odpowiedniej czystości należy do obowiązków inwestora - za ewentualne uszkodzenia powstałe w wyniku złego stanu technicznego urządzenia finansowo obciążony będzie inwestor - uszkodzenia takie nie będą usuwane w ramach gwarancji.
 
6. W przypadku kotłów groszkowych często występujące uszkodzenie polegające na zerwaniu zabezpieczenia (klin lub zawleczka), które spowodowane jest najczęściej złą jakością paliwa - groszku, lub dostaniem się do niego ciała obcego (kamień, gwóźdź itp.). Awaria taka powinna być usunięta samodzielnie - w przypadku wezwania naszego serwisu usługa taka będzie wykonywana odpłatnie.
 
7. Jeżeli czynności związane ze sprawdzaniem lub rozruchem instalacji c.o. lub uruchomieniem kotła odbywać się będą w innym terminie niż właściwy montaż, usługa taka będzie wykonana odpłatnie, chyba że wcześniej uzgodniono inaczej. Podobnie późniejsze zdejmowanie i zakładanie grzejnków, np do gipsowania i malowania, nie będzie wykonywane bezpłatnie!
 
8. Zdarza się, że po dłuższym okresie postoju pompa centralnego ogrzewania nie chce samodzielnie ruszyć. Jest to normalne zjawisko. W takim przypadku należy poruszyć wirnik śrubokrętem zgodnie z ruchem wskazówek zegara, odkęcając uprzednio śrubę odpowietrzającą mieszczącą się w środku pompy.
 
9. Przed rozpoczęciem użytkowania kotła lub innego urządzenia należy bezwzględnie zapoznać się ze wszystkimi instrukcjami obsługi i przechowywać je wraz z kartami gwarancyjnymi i inną dokumentacją.

wyprzedaż Uwaga zmiana! W związku z przeniesieniem firmy, podajemy nowe numery telefonów: kotłownie gazowe i pompy ciepła - 606 342 191, kotłownie węglowe i peletowe - 662 216 938.