Pozostałe instalacje wykonywane przez naszą firmę

Kotłownie pelletowe i na eko-groszek

Używanie paliwa stałego nie musi wiązać się ze smogiem, brudną kotłownią i mozolną pracą przy codziennym dorzucaniu węgla. Rozwiązaniem tych uciążliwości jest montaż kotła na pellet, czyli sprasowanych czopków m.in. z odpadów drzewnych o wysokiej wartości opałowej. Regularna forma i niewielki rozmiar granulatu pozwala na czyste i automatyczne uzupełnianie kotła.

 

Popularnym rozwiązaniem jest również montaż nowoczesnego i ekologicznego kotła na eko-groszek spełniającego normy 5 klasy emisji spalin. Eko-groszek o wysokiej wartości opałowej i sprawnym systemie podawania oraz spalania zapewnia wygodny i ekonomiczny sposób na ogrzanie domu przy niedużej emisji spalin z komina. Jest to rozwiązanie zalecane do starszych i nieocieplonych budynków.

Ogrzewanie podłogowe

Trudno wyobrazić sobie budowany obecnie nowoczesny budynek bez „podłogówki”. Ogrzewanie podłogowe zapewnia najbardziej zbliżony do optymalnego dla człowieka pionowy rozkład temperatury w pomieszczeniu, przez co odczuwalny komfort cieplny jest o wyższy w porównaniu z grzejnikami. Ponadto nie wymaga żadnych widocznych źródeł ciepła, przez co umożliwia więcej możliwości swobodnej aranżacji wnętrza (podczas gdy grzejniki wymagają miejsca do zamontowania, a w dodatku wyglądają niezbyt atrakcyjnie).

 

Elementem grzejnym „podłogówki” jest cała powierzchnia podłogi (a przynajmniej duża jej część), podgrzewanej z kolei systemem odpowiednio rozłożonych i zatopionych w podłodze rur zasilanych ciepłą wodą np. z pompy ciepła. W zależności od rozległości przewidzianego ogrzewania podłogowego i od typu źródła ciepła „podłogówkę” wyposażyć można w mniej lub bardziej zaawansowany system sterowania, zwłaszcza w instalacjach, gdzie będą zarówno grzejniki, jak i ogrzewanie podłogowe – a taką sytuację spotyka się w praktyce najczęściej w istniejących instalacjach.

Instalacje wodno-kanalizacyjne

Współczesna domowa instalacja wodno-kanalizacyjna zapewnia niezbędny komfort użytkownikom każdego dnia i o każdej porze. Prawidłowo wykonana nie zatyka się, nie hałasuje i nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Wykonujemy kompletne instalacje zimnej i ciepłej wody użytkowej oraz kanalizacji z rozprowadzeniem do punktów czerpalnych w budynku wraz z zasobnikiem c.w.u. (bojlerem) oraz wymaganą armaturą zabezpieczającą.

 

Wszystkie wykonanie instalacje wody wewnątrz budynku wykonujemy z wysokiej jakości materiałów z tworzywa sztucznego zabezpieczając dodatkowo grubą izolacją termiczną w celu zmniejszenia strat ciepła do minimum.

 

W wewnętrznych instalacjach kanalizacyjnych używamy wyłącznie rury z tworzywa – najczęściej z PVC. Ze względu na znaczne średnice rur, konieczne jest wykonanie odpowiednio dużych rozkuć w ścianach i stropach.