Pompy ciepła z montażem już od 19 900 zł

Sprawdź to

Instalacje wod-kan

Zakres: Obejmuje prace wewnątrz budynku (roboty zewnętrzne, wykonywane są i wyceniane osobno). Instalacja wodna zaczyna się od głównego wodomierza, a kończy na podejściach do urządzeń sanitarnych ("biały montaż", tj armatura i ceramika sanitarna, wyceniany jest osobno i  najczęściej wykonywany w późniejszym terminie). Instalacja kanalizacyjna najczęściej wykonywana jest bez poziomów kanalizacyjnych układanych na poziomie "zero", na etapie wylewania chudziaka.

 

Opcje: Najczęściej montowanym systemem uzupełniającym jest cyrkulacja c.w.u. Polega ona na tym, że wzdłuż rury z ciepłą wodą zakładana jest jeszcze tzw "trzecia rura" powrotna, którą ostygła w rurze woda może wracać do bojlera, zaś na jej miejsce napływa świeża, gorąca woda. System ten zapewnia niemal natychmiastowy wypływ ciepłej wody po odkręceniu kurka w łazience czy kuchni. Jest to szczególnie ważne w budynkach rozleglejszych, o długich nitkach ciepłej wody (długa droga od bojlera do wylewki, konieczność spuszczania dużej ilości wystudzonej wody zanim zacznie płynąć ciepła).

Opcjonalnie, po uzgodnieniach montujemy urządzenia dodatkowe, np stelaże podtynkowe do WC czy bidetu, filtry, hydrofory, pompy ścieków, reduktory ciśnienia, a także systemy uzdatniania wody (np zmiękczacze wody).

 

Wykonanie: Instalację wodną wykonuje się z rury PP zgrzewanej, w przypadku wody ciepłej stosowana jest rura PP stabilizowana wkładką aluminiową. Rury z ciepłą woda są dodatkowo izolowane. Instalację kanalizacyjną wykonuje się z rur PCW łączonych na wcisk, i prowadzi z wymaganym spadkiem.

 

Formalności: Na wewnętrzną instalację wod-kan nie jest konieczny projekt. Wodomierz główny w budynku zazwyczaj jest montowany i plombowany przez miejscowy zakład wodociągowy. Wodomierz podrzędny (np do podlewania ogrodu) po zamontowaniu powinien zostać zgłoszony do wodociągów i zaplombowany.