wyprzedaż Uwaga zmiana! W związku z przeniesieniem firmy, podajemy nowe numery telefonów: kotłownie gazowe i pompy ciepła - 606 342 191, kotłownie węglowe i peletowe - 662 216 938.

Pompy ciepła z montażem już od 19 900 zł

Sprawdź to

Gaz płynny LPG z butli - czy warto?

Przy obecnym trendzie zmiany starych, węglowych kotłów na nowoczesne kotły gazowe nie zawsze istnieje możliwość podłączenia się do sieci gazowej (długie i kosztowne przyłącze lub w ogóle brak sieci w okolicy). W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie zewnętrznego zbiornika na gaz płynny na terenie posesji i korzystanie z niego do ogrzewania domu i przygotywawania ciepłej wody użytkowej przez cały rok. Zasada działania instalacji razem z kotłem gazowym jest identyczna jak w przypadku pobierania gazu ziemnego z sieci gazowej w mieście, jedyne o czym należy pamiętać to o okresowym tankowaniu zbiornika. 

Zapraszamy do działu "Porady" i sekcji "Instalacje gazowe", gdzie zamieściliśmy krótki poradnik co należy zrobić, aby użytkować instalację gazową ze zbiornikiem na posesji.

 

Jak dobrać moc pompy ciepła?

W związku ze zwiększonym zainteresowaniem montażu pomp ciepła, przygotowaliśmy kilka informacji dla przyszłych klientów jak dobrać urządzenie o odpowiedniej mocy grzewczej. Zapraszamy do działu "Porady" i nowopowstałej sekcji "Pompy ciepła", gdzie regularnie zamieszczamy porady dla naszych obecnych i przyszłych klientów.

Jeśli rozważają Państwo wybór pompy ciepła jako źródła ciepła w nowym domu prosimy o kontakt, profesjonalnie obliczymy straty ciepła i dobierzemy odpowiednie urządzenie.

 

Pompa ciepła Buderus WPLS8.2 RE w trakcie pracy

Przedstawiamy powietrzną pompę ciepła typu split, Buderus WPLS8.2 RE o mocy 8 kW w trakcie pracy przy -5 stopniach Celsjusza na zewnątrz. Urządzenie ogrzewa budynek jednorodzinny w Siemkowicach (pow. pajęczański). Budynek jest nowowybudowany i ocieplony grubą warstwą styropianu. W tym budynku wykonaliśmy również ogrzewanie podłogowe i wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, dzięki czemu ogrzewanie pompą ciepła jest wyjątkowo opłacalne. Po montażu następuje napełnianie urządzenia czynnikiem chłodniczym, obowiązkowy proces przy montażu każdego urządzenia typu split. Odprowadzenie powstałego kondensatu wykonano do wewnętrznej kanalizacji sanitarnej.

załączonym filmie widzimy pracę jednostki zewnętrznej.

Pompa ciepła Buderus WPLS6.2 RE w trakcie pracy

Przedstawiamy powietrzną pompę ciepła typu split, Buderus WPLS6.2 RE o mocy 6 kW we współpracy z bojlerem c.w.u. o pojemności 220 l. Urządzenie ogrzewa budynek usługowy w Krzepicach. Budynek jest w trakcie modernizacji (generalny remont i termomodernizacja), gdzie nasze urządzenie podpięliśmy do nowej, grzejnikowej instalacji centralnego ogrzewania. Po montażu następuje napełnianie urządzenia czynnikiem chłodniczym, obowiązkowy proces przy montażu każdego urządzenia typu Split. Na końcu pozostaje podłączenie sterownika, regulacja parametrów pracy i uruchomienie instalacji.

załączonym filmie widzimy pracę jednostki zewnętrznej.

Fundament dla zewnętrznej jednostki pompy ciepła

Prezentujemy powietrzną pompę ciepła Samsung EHS Monoblok o mocy 14 kW. Urządzenie ogrzewa budynek mieszkalny w miejscowości Rusiec (pow. pajęczański). Urządzenie współpracuje z już istniejącą, nienowoczesną grzejnikową instalacji centralnego ogrzewania (po demontażu kotła węglowego).

Na zdjęciu widzimy również poprawnie wykonany fundament pod zewnętrzną jednostkę pompy ciepła. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie trzeba podłączać odprowadzenia skroplin do kanalizacji w budynku lub stosować przewodu ogrzewanego elektrycznie. Szczegóły rozwiązania na załączonym rysunku (dostępne również w dziale "Porady").

  

Strony

wyprzedaż Uwaga zmiana! W związku z przeniesieniem firmy, podajemy nowe numery telefonów: kotłownie gazowe i pompy ciepła - 606 342 191, kotłownie węglowe i peletowe - 662 216 938.